понеділок, 2 червня 2014 р.

"Моё счастье со мной - оно в мишлении и поиске истины. Правда, без надежды найти её, но это не главное: важно искать" Амосов


Напевно, найяскравішим атрибутом людини є її розум, за допомогою якого вона здатна відрізняти істинність і хибність в будь-якій сфері діяльності. Якщо розум розвинутий і вдосконалений, більш вірогідним є обрання правильного шляху і, навпаки, слабкий і нетренований розум штовхає тих, хто здійснює вибір, до прийняття хибних рішень. Якщо людина розумна і мудра, вона буде такою у будь-яких міркуваннях, справах і вчинках.
 А життя людини є коротким, часу на розвиток і вдосконалення розуму не так багато, а розвинене мислення, за словами видатного педагога В.О.Сухомлинського, потрібно усім – і майбутньому математику, і майбутньому трактористу.
Питання розвитку мислення особливо актуальне тепер, позаяк час ставить нові вимоги до фахівців майже в усіх галузях людської діяльності, наступає нова ера – інтелекту, інформації, екології. З огляду на те що значна час­тина професій, які будуть поширені у XXI столітті, сьогодні не існує, а ті, що існують, істотно зміняться, достеменно не відомо, які знання будуть потрібні в майбутньому і чому необхідно зараз навчати в школі. Тому постає необхідність розвитку мислення як потужного інструмента для якісного оволодіння знаннями та навичками, творчого використання їх на практиці, для здобування нових знань. Крім того, об'єм інформації, що лавиноподібно зростає, вимагає її аналізу, виділення суттєвого, узагальнення і класифікації, встановлення причинно-наслідкових зв'язків і прийняття на цій основі рішень.
Діти, що сьогодні сидять за партами, незабаром визначатимуть наше майбутнє. Кожна дитина здібна і талановита. Як пробудити в ній радість творчості та пізнання, як розвинути її здібності та вміння мислити сміливо, творчо, нестандартно? 

2 коментарі:

  1. Бажаю Вам успіхів у вихованні нового покоління.

    ВідповістиВидалити
  2. Кожне наступне покоління прогресивніше попереднього, крім того, теперішні діти більш рішучі і знають чого прагнуть. Мабуть не слід хвилюватися - майбутнє у надійних руках.

    ВідповістиВидалити